Material:
100% Läder - Ko. RFID
Produktbeskrivning:
Plånboken/Korthållaren 2010002 från Sajaco är en praktisk, liten korthållare i äkta läder som blir mjuk och följsam även i fickan men samtidigt slitstark och snygg. Lädret är något råare i finishen men fortfarande slätt och fint med bara lätt grundstruktur.
På insidan är det en extra "flärp" på mitten med 3 fickor på ena sidan samt en inplastad ficka på andra sidan. På plånbokens ena "vägg" är det 2 fickor för kort medan det på andra sidan är myntfack. Bakom myntfacket och bakom kortens del blir det också en ficka där man kan stoppa 2-3 kort per sida - dessa sitter dock inte fast där på något sätt.
Upptill är det vanlig öppning med dubbla fack med perfekt storlek för sedlar då 500-lappar med lagom rymd kan sättas ned raklånga.
Detta är vår bäst sålda modell som är väldigt nätt och praktisk och kan fungera både som ett komplement till din befintliga plånbok eller som ensam plånbok om man inte har mer än 5-7 kort.
Storlek ihopvikt: Höjd 10cm. Bredd 8cm. Djup 2cm.
Är gjord med ett särskilt foder så att det inte går att "blippa" när kortet är i plånboken. Detta är ett skydd mot bedrägeri där tjuven håller en terminal mot din plånbok så att det dras pengar från ditt kort.